30 Ocak 2008 Çarşamba

ÇEMBERVarlığımızı sürdürdüğümüz bir çemberimiz vardır.Tüm rutinlerimiz , özellerimiz , sevdiklerimiz sevmediklerimiz onun içindedir.Sevinçlerimiz , hüzünlerimiz de içindedir bu çemberin.Nereye gidersek gidelim, gidebildiğimiz her alan aslında çemberimizin kuşatması altındadır.Ve dışına çıkmak çemberin ancak miadımızı doldurmakla mümkündür.

Kendimizi kandırırız bazen , yolculuklara çıkarız, gidilebilecek en uzak noktayı hedef seçeriz ve çemberin dışına çıkmayı başardık sanırız.Tekerleklerin geride bıraktığı her kilometre bizi çemberimizin dışına çıkarıyor sanırız.Oysa her kilometre çemberdeki alanın ta kendisidir zaten.

Okul sonrası ilk işim valizimi kapıp kendimi otobüse atmak oldu.Telefonumu kapatım ve bir hafta boyunca bana çemberimi hatırlatacak herşeyden uzak olmak, bir mola hakkı kullanmak istedim.Otobüs koltuğuna ilk kurulduğum an tüy kadar hafiflemiş hissettim kendimi.Tüm telaş ve koşuşturmaca geride kalmıştı.Artık ne kopyalanacak cd ne hazırlanacak materyal ne okunacak kağıt ne de gidilecek toplantı kalmıştı.Yeni aldığım mp3 ümü taktım kulağıma sevdiğim şarkılar eşliğinde ,hayaller dünyasına saldım kendimi...

Malatya'ya geldiğimde de Zeynep'in kollarına bıraktım kendimi :).Pıtırcığım benim unutmamış teyzesini.Görmeyeli de pek bir marifetli olmuş.Artık beraber şarkı söyleyip dans ediyor ve masal analtıyoruz birbirimize.Kar tanelerini izliyoruz camdan, kargalara sesleniyoruz üşüyüp hasta olmasınlar karda diye.Yakalamaca ve saklambaç oynuyoruz ve çook mutlu oluyoruz.

Biliyorum kuşatması altındayım çemberimin :) ama ben gene de bir hafta onun dışında sayıyorum kendimi hem de gelen tüm telefonlara inat :).

İstanbul'a döndüğümde beni bekleyen tüm koşuşuşturmacayı anımsamayı reddediyorum !!!

Üstelik yolların kapalı oluşundan dolayı ertelenen döüşüme bile sıkmaya niyetim yok şimdi canımı.Ben çemberin dışında olmanın tadını çıkarıyorum.

Çok görmeyin ne olur , sadece bir mola hakkı kullanıyorum hepsi bu ...NOT;sedaİstan 'ın bloguna ulaşamıyorum yeni adresi de yok :( .sedaİstan tarafımdan aranıyor , duyan bilen varsa bir bilgilendiriverse mesud olacağım.


BANA İYİ TATİLLER :)

6 yorum:

NESLİ dedi ki...

S.A.Nereye gidersek gidelim; gitmeye çalışırsak çalışalım gideceğimiz,varacağımız nokta yine kendi benliğimiz ve içinde yaşananlar oluyor ne mutlu ki mola hakkını başarıyla kullanabilenlere:):):)sevgiler...

H2o dedi ki...

sevgili almina,
keşke bende senin gibi tek bir çembere dahil olabilsem, benim sorunum da galiba herseferinde yeni çemberler oluşturup onlardan kendime bir zincir oluşturup hayatı elime ayağıma doluyor olmak...
tatilden döndünmü bilmiyorum 5 gün olmuş yazmayalı, umarım çemberin de güzelliklerle dönersin buralara...
bu arada ben,SEDAİSTAN...
Bu (H2o) adreste devam ediyorum artık
http://pessimisth2o.blogspot.com/
eski adresimi bir süre açık tuttum yönlendirme bakımından ama sen yakalayamadın sanırım.
bekliyorum hocam,
sevgilerle...

Adsız dedi ki...

çemberimde gül oyaaaa, okuyamıyorum seni doya dooooyaaaaaa,

her gün en az 2 kez bakıyorum sana, yaz hadiii bekliyorum

almina dedi ki...

nesli;
kendimizi bir bulabilsek ve bilsek bu ne kapılar açacak bize keşke...

almina dedi ki...

h2o;
farkındalık akabinde çözümü de getirir :).Güzele çevir yüzünü,dolanacak hiçbirşey yok aslında.
Yeniden bulduğuma sevindim seni:)

almina dedi ki...

isimsiz;
Ne desen haklısın ben de günde iki kez tıkladıklarım yazmadıklarında aynı şeyleri hissediyorum.Ama son zamanlarda girdaplarda yaşıyorum sanki.Bir yoğunluktur gidiyor...
Yazacağım ama söz.
Bu arada güzel bir türkü değil mi çemberimde gül oya:).Ay söylemek geldi bak şimdi içimden
Çemberimde gül oya, gülmedim doya doya :)